Prima cursă de 300 de tururi de scutere din țară a avut loc într-o atmosferă foarte bună la Rabócsiring!

ASG300 Scooter Race și Complex Drift Games zi de antrenament... a fost dar...

La începutul sezonului, am scris despre ce ne așteaptă la cursa de scutere ASG300 organizată de Hunakamo, iar ziua evenimentului a sosit. Competiția s-a desfășurat fără accidentări sau accidente majore. Provocarea cursei a fost de a parcurge 300 de tururi în cele 5 ore disponibile. Competiția a fost deschisă călăreților din categoria amatori sau profesioniștilor care nu au concurat în ultimii doi ani și în categoria de concurs.

"Eu însumi am ajuns în Máriapócs și în special pe RabócsiRing la ora 11, când bătălia robilor era deja în plină desfășurare după startul de la ora 8. Cu toate acestea, meciul dintre echipe și piloți nu a fost deloc plictisitor și mă bucur că nu l-am ratat complet. Cursa a fost câștigată de echipa Scooter Maffia, care a fost singura care a reușit să parcurgă cele 300 de ture, ceea ce le-a luat 4 ore, 35 de minute și 37 de secunde. Bravo, băieți!" Ziua s-a încheiat cu o cursă de DJ cu 4 starturi, cu ajutorul lui Dj Truck, astfel încât mulți dintre voi au avut ocazia să bea din emoțiile zilei.

Rezultate

Locație Nu. Numele echipei Concurent #1 Concurent #2 Concurent #3 Naționalitate Categoria Numărul de runde Cel mai bun moment Diferit. Full time
1 7 Scooter Maffia Ádám ASZALÓS Zoltán ASZALÓS HUN Concurs 300 52.031 0 rotund 4:35:37.046
2 16 Windsurfer Racing TM Tibor LUKÁCSI Károly DOBOS Zoltán ZSÁRECZ HUN Serie (fabrică) 298 55.654 2 runde 5:00:37.093
3 3 GasHole Racers Tamás IVÁN Károly ERDŐS Dániel MOCSÁRI HUN Serie (fabrică) 293 55.749 7 runde 5:00:07.244
4 9 G.G.S. Racers 2.0 ONDREÁK Péter Zoltán FÁBRI Mark GAZSI HUN Concurs 251 52.053 49 rundă 5:00:02.519
5 1 Apucă-mi berea Zsolt GRÓZINGER NAGY János Antal CSILEY HUN Serie (fabrică) 251 1:01.145 49 rundă 5:00:36.945
6 6 Hrabovszki Motorsport HRABOVSZKi Mihály TAR Norbert NAGY (Biggy) Róbert HUN Serie (fabrică) 194 1:06.149 106 runde 5:00:12.450

Fotografii de la cursă

Vezi albumul complet

Informații din

• Adresa

Rabócsiring, 4326 Máriapócs, Hrsz 094 3 (Hartă)

GPS: 47.862849, 22.028056

• 18 iunie.

16:00 Deschiderea Biroului / Campingului / Depozitului
    17:00 Înregistrare / Check-in mașini
    19:30 Briefing pentru concurenți

Acesta poate varia ușor în funcție de restricții.

20:00 Ceremonia de premiere

Poți cumpăra biletul de spectator în magazinul Drifting.hu!

Biletul este valabil nu numai pentru cursa de scutere, ci și pentru cursa drift și pentru toate celelalte evenimente care au loc în acel weekend pe Rabócsiring.